Blog

Druk na papierach ekologicznych - dlaczego warto?

Ponieważ coraz więcej osób staje się świadomych ekologicznie, zapotrzebowanie na druk na papierach eko rośnie. Istnieje wiele korzyści wynikających z drukowania na papierach ekologicznych, w tym fakt, że są one zazwyczaj wykonane z materiałów zrównoważonych. Ponadto, papiery ekologiczne często mają niższy ślad węglowy niż papiery tradycyjne. A ponieważ zazwyczaj nie zawierają chloru, pomagają również chronić nasze naturalne drogi wodne. Papiery ekologiczne są dostępne w różnych gramaturach i kolorach, więc łatwo jest znaleźć opcję, która odpowiada Twoim potrzebom. A ponieważ są one wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, możesz czuć się dobrze, używając ich w swoich projektach drukarskich.

 

 

Druk ekologiczny - jaki to rodzaj druku?

Mówiąc najprościej, druk ekologiczny to rodzaj druku, który wykorzystuje materiały przyjazne dla środowiska lub zrównoważone. Może to obejmować wszystko, od rodzaju używanego papieru po farby i barwniki stosowane w procesie drukowania. Celem eko-druku jest zminimalizowanie wpływu przemysłu drukarskiego na środowisko naturalne, przy jednoczesnej produkcji wysokiej jakości materiałów drukowanych. 

 

Istnieje wiele zalet druku ekologicznego, zarówno dla firm, jak i konsumentów. Być może najbardziej oczywistą korzyścią jest to, że pomaga on chronić środowisko. Dzięki zastosowaniu zrównoważonych materiałów, drukarnie ekologiczne mogą przyczynić się do zmniejszenia wylesiania i zanieczyszczenia. Ponadto, druk ekologiczny jest często bardziej energooszczędny niż tradycyjne metody druku, co dodatkowo zmniejsza jego wpływ na środowisko. Druk ekologiczny ma również liczne korzyści ekonomiczne. Zrównoważone materiały są często tańsze w dłuższej perspektywie, ponieważ można je ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi. Ponadto, drukarnie ekologiczne często mają niższe koszty ogólne, ponieważ nie muszą inwestować w drogie maszyny lub toksyczne chemikalia. W rezultacie, druk ekologiczny jest coraz bardziej popularnym wyborem zarówno dla firm, jak i konsumentów.

Druk eko na ARP.WAW.PL

W naszej firmie jesteśmy dumni z naszych ekologicznych praktyk. Kiedy tylko jest to możliwe, używamy papieru i wkładów atramentowych z recyklingu. Stosujemy również tusze na bazie roślin, które są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne tusze na bazie ropy naftowej. Ponadto zainwestowaliśmy w energooszczędny sprzęt, który zużywa mniej energii elektrycznej i wytwarza mniejszą ilość emisji. Naszym celem poprzez udostępnienie możliwości druku eko - jest zminimalizowanie złego wpływu na środowisko i ciągle szukamy nowych sposobów na poprawę naszych ekologicznych praktyk drukarskich.